Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sobota 14.05.2016 in 1 Výherce, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2016, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 9.5. – 13.5. 2016

Prostřeno se přestěhovalo do Jihomoravského kraje – konkrétně do metropole Brna. A nutno hned na úvod říct, že to byl vskutku pozoruhodný týden. Bylo v něm k vidění nejen několik zajímavých receptů, ale především neuvěřitelné taktizování a „kupování“ hlasů.

Michal Dobrovolný – 22 bodů

Úvodním hostitelem byl Michal, který se vyučil jako obkladač-zedník, pokračoval na marketingu a managementu a již osm let pracuje jako číšník. Tato profese ho baví a je v ní opravdovou špičkou, ale co se týká vaření, tak tam už to tak slavné není. Michala, který má ročního syna, přihlásila do Prostřena jeho přítelkyně, s níž žije. Závodní sportovec by si rád vydělal na rekonstrukci brněnského bytu, 22 bodů ale nebylo na výhru.

Martin Kunesch – 27 bodů

Už v úterý se měnilo pořadí a do čela se dostal Martin. Soutěžící z Brna-Vinohrad má střední školu s maturitou, poté pracoval jako grafik nebo obchodní zástupce, ale nyní je bez práce. Má dvě dcery a mezi jeho velké koníčky patří právě Prostřeno, které už několik let sleduje. Proto se rozhodl, že nastal ten správný čas a do soutěže se přihlásí. Martin byl dobrý kuchař, s obsluhou to ale vázlo a navíc se u něj začalo hodně taktizovat. Dostal se sice do čela, 27 bodů mu ale na splacení dluhů a dovolenou s dcerami nestačilo.

Marcela Bruzová – 17 bodů

V polovině týdne se k plotně postavila první soutěžící něžného pohlaví. Hned na úvod je ale třeba říct, že Marceli se její večer nevyvedl. Hosté měli málo prostoru, vše bylo stísněné a ostatním hráčům nechutnalo ani menu, které si pro ně bývalá uklízečka se základním vzděláním, jenž je na rodičovské dovolené, připravila. Marcela se přihlásila sama, chtěla poznat nové lidi, načerpat nové zkušenosti a vydělat na dovolenou. 17 bodů ale bylo málo.

Lukáš Kupčík – 33 bodů

Taktika, taktika a zase taktika. Tento týden se taktizovalo, co to šlo a vítězně z toho všeho vyšel čtvrteční hostitel Lukáš, který prý sliboval za obdržené body finanční odměnu. Bodů sice dostal 33, s nikým se ale o nic nedělil. Nejmladší soutěžící týdne je svobodný, bydlí s rodiči v Kuřimi a studuje Bezpečnostně právní akademii v Brně. Je zábavný, společenský, energický a taky rád vaří. I proto ho jeho kamarádka přihlásila do soutěže. Lukáš připravil moderní menu, na které zařadil i humra a za obdržené body si může splnit přání – něco prý dá rodině a za zbytek pojede na prázdniny. Alespoň to tak tvrdil.

Irena Steigerová – 22 bodů

Poslední hostitelkou týdne je paní Irena, která se do Prostřena přihlásila úplně sama. Chtěla si vyzkoušet, jestli vaří tak dobře, že její jídlo bude chutnat i někomu jinému než její rodině. Bývalá prodavačka, která vychovává čtyři děti, dvě vlastní a dvě adoptované, je nyní v domácnosti a má tak čas i na vaření. V Prostřenu se jí ale moc nevedlo a rodinný výlet, který plánovala, tak asi nepodnikne. 22 bodů jí na něj nestačilo.

Vítězné menu Lukáše Kupčíka

Tento týden zvítězila taktika. Na obranu Lukáše je však třeba říct, že připravil i velmi dobré a moderní menu. Přesvědčte se.

Tatarák ze pstruha, bagetka
Pórková polévka se slaninou
Hovězí na kmíně a pečené bramborové noky
Lívance s borůvkovým přelivem

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *