Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Čtvrtek 06.06.2013 in Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2012, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 8.10. – 12.10. 2012

Dalších pět soutěžících vařilo v týdnu od 8. do 12. 10. A opět bylo na co koukat. Tentokrát vařila třeba Jana z Německa, Alena zase lezla ostatním na nervy a dokonce si přinesla i vlastní ešus, nejlépe ale nakonec uvařil Stanislav.

Alena Macháčková

Soutěživá a společenská Alena se stala první hostitelkou nového týdne. Na nic si nehrála a přiznala, že se do Prostřena přihlásila kvůli výhře. Jejím heslem bylo: „Pokud mám zažít ostudu, tak ať je pořádná a před celým národem!“ Podle toho se taky řídila a celé fiasko vyvrcholilo v pátek, kdy si na večeři donesla vlastní ešus. Své menu se snažila podat v řeckém stylu, jejím hostům sice chutnalo, ale ne tolik, aby body stačily na výhru. A jak se v dalších dnech ukázalo, Alena nebyla taková, jakou se první den prezentovala.

Stanislav Jordán – V

Sympatický soutěžící Standa, chtěl ukázat, že i muži umí hodně dobře vařit. A to se mu i nakonec povedlo. Standa pracuje jako policista a žije spokojený život se svou přítelkyní, dětmi a společně se těší na další přírůstek do rodiny. Právě kvůli výbavě pro miminko se do soutěže přihlásil. Lehké a osvěžující menu hosty natolik uchvátilo, že už hostitel může začít nakupovat výbavičku pro budoucího potomka.

Jana Bott

V polovině týdne se vaření ujala v Jirkově Jana, která však vařila u své sestry, protože sama totiž žije se svým manželem a dcerou v Německu. Právě sestra ji do Prostřena přihlásila, protože v ní vidí skvělou hostitelku a veselou kopu. Jana taková skutečně byla, uvařila tříchodové menu, do Německa ale vítězných 40 000 nepřivezla.

Jiří Nedvěd

Jako fešáka týdne označili zbylí soutěžící mladého, sympatického Jirku. Ten před nedávnem dokončil magisterské studium a vrhl se na práci projektanta dopravních staveb. Své hosty si pozval do patnáctimetrového minibytečku s velkou terasou, ani ta mu ani nakonec tolik nepomohlo. Snaživému Jirkovi se totiž jeho menu tolik nepovedlo, a proto to nemohlo skončit jinak, než malým počtem bodů.

Stefanie Ruso

V pátek přišla řada na poslední hostitelku tohoto týdne. Byla jí energická Stefanie, která vystudovala zdravotní školu, ale její srdce ovládla hudba, a proto se živí jako zpěvačka. Do Prostřena ji přihlásila její žákyně, která k ní chodí na hodiny zpěvu a to z důvodu, že už u hostitelky několikrát povečeřela a jídlo ji moc chutnalo. Stefanie si pro své hosty vybrala menu, kterým zabrousila do zemí, jako jsou Srí Lanka, Švýcarsko, Maďarsko nebo Itálie. Ale ani tato sázka na mezinárodní kuchyni jí k vítězství nepomohla. Možná také díky Aleně, která k Stefanii pociťovala odpor a k ní na návštěvu si přinesla vlastní ešus s jídlem.

Vítězné menu

Nejvíce soutěžícím chutnalo u Standy, který si pro své hosty připravil zajímavé čtyřchodové menu.

Salát caprese
Kuřecí vývar s celestinskými nudlemi
Rybka á la Stáňa
Letní banánové osvěžení

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *