Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Středa 15.06.2016 in 1 Výherce, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2016, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 6.6. – 10.6. 2016

Prostřeno nás tentokrát zavedlo do Moravskoslezského kraje, kde se sešla příjemná a pohodová parta. Kdo si z ní vedl nejlépe?

Giorgio Sergi – 31 bodů

Úvodní hostitel týdne pochází z Itálie, už před několika lety ale zapustil kořeny na Ostravsku, kde si našel přítelkyni, se kterou má desetiměsíční dceru. Giorgio studoval v Polsku či ve Španělsku a nyní je IT specialistou v Ostravě. A taky rád vaří, a proto se přihlásil do Prostřena, které pro něj je výzvou. Panovala u něj dobrá a přátelská nálada, Giorgio dostal hodně bodů, na plánovanou rodinnou dovolenou mu to ale nestačil.

Martin Nicolas Kaminský – 29 bodů

Od Giorgia se Prostřeno přesunulo k Martinovi, který žije v Ostravě a jenž byl nejmladším hostitelem týdne. S mámou a sestrou žije v bytě 3+1, kam si taky pozval své hosty. Snažil se, bavil, ale na výhru to nestačilo. Martin se do Prostřena přihlásil sám, protože ho vaření baví a docela si věřil. Případné peníze by investoval do studií, nakoupil by si studijní materiály na vysokou školu a složil by mezinárodní zkoušku z angličtiny, uvažoval také o návštěvě rodiny v USA, jeho menu ale nebylo tím nejlepším.

Nikola Vosátková – 31 bodů

Máme tady polovinu týdne a Prostřeno se přesouvá ke společenské a upřímné Nikole. Ta vystudoval na umělecké škole design interiérů a v současné době pracuje pro jednu realitní společnost. Soutěžící z Ostravy, která je svobodná, se přihlásila sama. Co jí k tomu vedlo? Výkony některých soutěžících, které ji „vyprovokovaly“, aby to zkusila taky. Dobře vařila, své hosty bavila, na plánované cesty si ale nezadělala.

Lukáš Miklas – 33 bodů

To, co nezvládl Martin, dokázal Lukáš. Soutěžící, který bydlí se svou ženou v Havířově, sice pracuje jako policista v Praze, na Prostřeno si ale odskočil domů. Hodně rád totiž vaří a diskutuje o jídle, a tak se jednoho dne rozhodl, že si podá přihlášku do soutěže. Společenský a kamarádský hostitel je zvyklý připravovat pro svou ženu vegetariánská jídla, v Prostřenu se ale doslova vyřádil, předvedl parádní servis a výsledkem bylo vítězných 33 bodů. Peníze teď použije na terénní úpravy okolo domku.

Kateřina Marečková – 25 bodů

Závěr týdne nás zavedl ke Kateřině, která je vyučenou kuchařkou a tak se očekávalo, že by mohla zářit. Soutěžící z Ostravy, která má dvě malé děti, sice uspořádala dobrý večer, její menu už ale bylo slabší. Katka žije alternativním způsobem života a sleduje Prostřeno, do kterého se přihlásila sama. Byla to pro ni výzva a šance, jak si vydělat na nový gauč a skříň, k výhře ale měla daleko.

Vítězné menu

Vyrovnaný týden nabídl několik zajímavých receptů. Tři soutěžící se dostali přes třicetibodovou hranici, z vítězství se ale nakonec radoval Lukáš, který předvedl moderní gastronomii a sklidil za ni zasloužené ovoce.

Zeleninové jarní závitky se dvěma druhy omáček
Krémová polévka z pečených kaštanů s mléčnou pěnou a zeleninovým nočkem
Grilovaný candát s batátovým pyré, fritovaným bramborem a restovanou mladou kapustou
Čokoládový fondant s ovocnou omáčkou a domácí vanilkovou zmrzlinou

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *