Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sobota 04.06.2016 in 1 Výherce, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2016, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 30.5. – 3.6. 2016

Jeden muž a čtyři ženy. Takové je tento týden složení Prostřena, které se odehrává v Praze. U stolu se sešla velmi příjemná skupina lidí, která prožila vydařený týden. Kdo se stane vítězem?

Blanka Andělová – 31 bodů

Úvodní den vařila nejstarší soutěžící Blanka. Důchodkyně, která pracovala po celý život v restauracích, má tři dospělé děti a žije sama s psíkem v bytě 2+1, kam pozvala zbylé hosty. Společenská a zábavná hostitelka se do Prostřena, které pravidelně sleduje, přihlásila sama, aby si ho vyzkoušela na živo. Za případnou výhru by jela na dovolenou. Svůj den zvládla a vyvařila si krásných 31 bodů, na vítězství to ale nestačilo.

Laura Zpěváková – 22 bodů

Po nejstarší ta nejmladší. Úterní hostitelkou byla teprve sedmnáctiletá Laura, která se snažila, co jí síly stačily, ale ne vše se jí povedlo tak, jak si přála. Studentka třetího ročníku anglicko-českého gymnázia bydlí ve studentském bytě s kamarádkami, kterým často vyvařuje. Odtud vzešel nápad účasti v Prostřenu, kam ji přihlásily právě kamarádky. Laura by za případnou výhru investovala do studií, zaostala ale nejen za pondělní soutěžící Blankou.

Simona Chrastinová – 30 bodů

Pozitivní, energická i výbušná. Tak sama sebe popisuje středeční hostitelka Simona, která je vyučenou i aktivní servírkou. Soutěžící ze Smíchova, která bydlí v Praze už tři roky, přihlásil do soutěže její přítel. Ona sama by se k tomu totiž neodhodlala. Za odmenu chtěla partnera vzít na dovolenou, ale její lákavé menu se vítězným nestalo.

Martin Cibulka – 37 bodů

Martin byl pro ostatní favoritem a tyto předpoklady suverénně naplnil. Lektor hry na kytaru, který je majitelem nahrávacího studia, ostatní hosty naprosto oslnil jak jídlem, tak zábavou, během které nazpíval s ostatními soutěžícími písničku a tu jim poté předal. Martin, jenž žije s přítelem na Žižkově, je klidný, ale také zábavný a společenský, což prokazoval celý týden. Věděl, že umí vařit, chtěl kuchtit před kamerou, a tak se sám přihlásil. Dobře udělal, získal bezkonkurenčních 37 bodů a může se vrhnout na cestování.

Katarína Power – 28 bodů

Poslední hostitelkou byla Katarína, u níž vydařený týden vygradoval příjemnou hostinou. Katarína má poměrně pestrý životopis – narodila se na Slovensku, žila v Česku, krátce v Německu a osm let také v Anglii, kde pracovala jako servírka či vedoucí restaurace. V Anglii se vdala i rozvedla a před nějakou dobou se vrátila k bývalému příteli do Prahy. Ráda vaří, Prostřeno ji baví, a tak se přihlásila do pořadu i ona. Plánovala nákup nábytku a malou dovolenou. Jídlo ale nebylo takové, jak si ostatní představovali, a 28 bodů na výhru nestačilo.

Vítězné menu

Ženy sice byly ve výrazné přesile, čtvrteční hostitel Martin se ale nenechal zastrašit, připravil vynikající menu, udělal parádní zábavu a všechny doslova nadchnul. Co si pro hosty připravil?

Domácí ravioly s ricottou
Tomatový krém
Šafránové rizoto s doradou
Panna cotta s ovocem

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *