Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Pátek 07.06.2013 in Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2012, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 3.12. – 7.12. 2012

První prosincový týden byl opět plný nových receptů pořadu Prostřeno. A také zápletky, kterou tento pořad nepamatuje.

Petr Heřmánek

Prvním soutěžícím, který zahájil tento příjemný týden, byl mladý Petr. Ten vystudoval obor číšník a tímto se také v současnosti živí. Do Prostřena se Petr přihlásil sám. Své hosty si pozval do svého bytu, kam by investoval případné vyhrané peníze. Hostitel si na tento den připravil tříchodové menu, kde nechybělo ani takové dobré maso, jako je svíčková. Za své menu jsi Petr vyvařil na pondělí celkem vysoký počet bodů a tak se stal zatím prvním výhercem toho týdne.

Jitka Postlová

Dalším, kdo si tento týden vyzkoušel své dovednosti ve vaření, byla mladičká Jitka, která se vaření zatím věnuje jen rok. Je v předmaturitním ročníku a dále by pak chtěla pokračovat ve studiu na filozofické fakultě na Karlově univerzitě. Hostitelka bydlí v domečku se svými rodiči a bratrem a tam také své hosty pozvala. Její tříchodové menu bylo velmi náročné a hosté měli obavy, zda toto menu zvládne. Ukázalo se, že ano a ostatním moc chutnalo. Jitka si vysloužila stejný počet bodů, jako předchozí hostitel a stala se tedy druhou vítězkou. Peníze z výhry si uloží a bude je využívat, až bude žít v Praze, kde bude i studovat.

Eva Jílková

Tak a je tu středa, což je polovina týdne, a k vaření se dostává další amatérská kuchařka Eva. Ta pracuje jako inzertní poradce pro jeden deník. Nedávno se vdala, zatím je bezdětná a svůj velký byt zatím sdílí jen společně s manželem a dvěma domácíma mazlíčky. Do pořadu se přihlásila hlavně kvůli tomu, aby zjistila, zda vaří tak dobře, jak jí její muž tvrdí. V případě výhry by peníze investovala na blížící se Vánoce, což se jí s jejím chutným tříchodovým menu povedlo a stala se již tak třetí vítězkou tohoto týdne.

Hana Gvenetadze

Den se se dnem sešel a pomalu se blíží konec týdne. Předposlední hostitelkou je sympatická paní Hanka, která je v současné době ženou v domácnosti. Její manžel pochází z Gruzie a mají spolu dvě děti. Jsou ten typ rodiny, který nerad sedí doma, ale aktivně se všichni věnují sportu. Hostitelku do pořadu přihlásila její sestra, a pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do nějaké aktivní dovolené. Pro své hosty si připravila tříchodové menu, které trošku dýchalo i zahraniční kuchyní. Hostům natolik chutnalo, že se Hanka stala už čtvrtou vítězkou tohoto týdne.

Jana Pravdová

Pátek už je tady a s ním už tedy přichází na řadu poslední soutěžící tohoto týdne – sympatická paní Jana. Ta má už dvě dospělé děti a podle ní s manželem žijí obyčejný život. Miluje svou rodinu a už je z ní také babička. Do pořadu se přihlásila, protože ji zajímá, jak vypadá zákulisí při natáčení a také doufá, že ze soupeřů se možná stanou kamarádi. Kdyby vyhrála, tak by si jela odpočinout do lázní, nebo by si peníze nechala na dovolenou u moře. Její čtyřchodové menu ostatním chutnalo, a proto ji ocenili stejným počtem bodů, jako všechny předchozí soutěžící. Tím pádem se Jana stala poslední pátou vítězkou.

Vítězné menu

Tak tato situace je v Prostřenu naprostý unikát. Tento týden nepoznal jednoho nebo dva vítěze, jak se to někdy stává, vítězů totiž bylo hned pět, všichni soutěžící si tak mezi sebou podělili 40 tisíc korun. Podívejte se tedy, co si soutěžící pro své hosty připravili:

Petr
Zeleninový salát s kuřecím masem a dresinkem
Svíčkové řezy Stroganoff
Panna cotta

Jitka
Košíčky ze středomoří
Italské lasagne
Labutě z odpalovaného těsta a Mousse au chocolat

Eva
Slaný štrúdl s listovým špenátem
Námořnická krkovička
Olejová buchta s tvarohem a čokoládou

Hana
Francouzská cibulačka s lodičkou
Hovězí na červeném víně
Jablíčka v županu s vinným šodó

Jana
Okurky plněné česnekovým krémem
Cibulačka se sýrem
Hovězí špalek
Smažená jablka s tvarohem

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *