Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Pátek 30.01.2015 in 1 Výherce, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2015, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 26.1. – 30.1. 2015

Tereza Nováková

První hostitelkou nového týdne je čtyřiadvacetiletá Tereza, která s přítelem žije v malém, ale pěkně zařízeném byt ě v Brně. Tereza pracuje na call centru francouzské linky a ve stejné práci se seznámila s přítelem Francouzem. Má ráda vaření, vaří pro radost a nikoho asi nepřekvapí, když její menu bude celé francouzské. Vítězným se ale nestalo.

Jitka Petříčková

Jako druhá tento týden vařila Jitka. Devětatřicetiletá soutěžící z Kyjova se do Prostřena nepřihlásila sama. Na svědomí to má její sedmnáctiletý syn, kterému od mámy chutná, a tak za ní poslal přihlášku. Prodavačka Jitka by si za výhru zaplatila operací očí a něco by pořídila i synovi. Bohužel, na výhru její menu o čtyřech chodech nestačilo.

Lukáš Toviš

Jediným mužským zástupcem byl Tomáš Toviš. Třiatřicetiletý soutěžící z Břeclavi pracuje jako dopravní policista a již čtyři roky je ženatý. Právě jeho manželka má na svědomí Lukášovu účast v Prostřenu, ona byla ta, kdo ho přihlásil. Lukáš má rád sport, fotografování a přírodu. A také vaření. Jeho menu ale vítězným nebylo.

Veronika Fialková

I sportovkyně umí vařit. Důkazem je čtvrteční hostitelka Veronika, která dříve hrála házenou. V současné době dvaadvacetiletá soutěžící pracuje jako projektová manažerka pro českého výrobce hraček a plastových dílů. Díky házená byla dva roky ve Francii a dva v Německu, od loňského roku je zpět v Česku a žije s přítelem. I když se snažila a menu se jí povedlo, na vítězství jí chyběly dva body.

Kateřina Zůbková

To nejlepší nakonec. V pátek se k plotně dostala nejstarší hostitelka týdne, paní Kateřina. Ta miluje Turecko. A s tím je spojeno i její povolání – tlumočnice z turečtiny, dokonce jediná na celé jižní Moravě. Je extrovert, je vdaná a má dva syny. Fanynka Komety Brno vaří ráda, a proto jí kamarádky přemluvily k tomu, aby se přihlásila. Udělaly skvěle, menu Kateřiny se totiž stalo vítězným.

Vítězné menu

Celý týden byl plný kvalitních receptů. Ty nejlepší ale přišly až nakonec a postarala se o ně Kateřina.

Lososový toustík s parmezánem a rukolou, kuskusový salát s bylinkovým dipem
Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi
Pečené kolínko na pivu, pečená žebra na medu, zelný salát s křenem, domácí chléb
Smažený banán v kokosu, šlehačka, čokoláda

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *