Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Neděle 31.05.2015 in 1 Výherce, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2015, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 25.5. – 29.5. 2015

Jakub Líska

Máme tady další týden Prostřena, který nás v pondělí zavede k Jakubovi. Jednatřicetiletý otec dvou dětí je vyučený nástrojář, ale pracuje jako protikorozní technik. Žije spokojený rodinný život v moderním bytě na Střížkově, do kterého si pozve své hosty. Jakub o sobě říká, že je extrovert, ale i lenoch, přesto má rád cestování, koloběžku nebo snowboard. A také kapelu a hudbu. Idea přihlášení do Prostřena ho napadla s kamarády v baru, a když ho nepřešla ani po třech dnech, tak se rozhodl, že se přihlásí. Kdyby vyhrál, jl by s manželkou na dovolenou do Karibiku. Výhra mu ale těsně unikla.

Marek Malát

Také v úterý vaří muž, tentokrát pětadvacetiletý Marek. Do 22 let žil v Klatovech, pak se ale s přítelkyní přestěhovali do bytu 2+1 v Košířích. Vyučil se jako kuchař-číšník, po škole pracoval jako dělník nebo asistent prodeje a v současné době je barmanem na Andělu. Je sice trošku uzavřený, ale má rád zábavu a ukázal se býti dobrým hostitelem. Prostřeno sleduje a občas nechápe, co někteří lidé mohou dát hostům na stůl. Domnívá se, že je lepší než spousta předešlých soutěžících, a tak se přihlásil. Připravil dobré menu o čtyřech chodech, na výhru ale těsně nedosáhl.

Kristýna Vágaiová

Středa se ponese v zajímavém duchu. K plotně se postaví první dámská hostitelka týdne – dvaatřicetiletá Kristýna z Holešovic, která se mimo jiné angažuje v dobrovolnictví. Kristýna žije alternativním životem. Je ekoložka, aktivistka a také vegetariánka. A v tomto duchu se ponese i její menu, na které zařadí například výpečky ze sójovo masa. Soutěžící do Protřena přihlásila její partnerka, a kdyby vyhrála, zajela by se podívat do Afriky. V televizi si ale výhru nevyvařila.

Nela Kořínková

Předposlední den. Ve čtvrtek bude vařit pětadvacetiletá Nela a buďte si jisti, že o ní hodně uslyšíte. Je trochu cholerická, ztřeštěná, komunikativní, zkrátka výrazná. vystudovala gymnázium a soukromou střední školu, vyučila se coby technik malých přístrojů a pracuje jako projektová manažerka. Je z Mělníka, společně s přítelem ale žije v Letňanech. Má ráda veganskou kuchyni a moc ji nechutná maso. Do Prostřena jí přihlásil přítel, kterému její kuchyně chutná. Kdyby vyhrála, jela by třeba do Dubaje, její večer s italským menu se ale moc nepovedl.

Barbora Kolárová

Je tady konec týdne a to je šance pro Barboru. Zkušená osmatřicetiletá kuchařka má s manželem tři děti a s rodinou žije v mezotenovém bytě ve Střešovicích. Bára má ráda zahradu, divadlo, četbu, běhání, ale také vaření. Už dlouho sleduje Prostřeno, a tak se jednoho dne rozhodne, že to zkusí taky. Zvládne to? Ano, moderní menu s carpaciem, vepřovou panenkou či cheesecakem uspěje a stane se vítězným. Barbora tak může použít výhru na plánované dodělání bytu.

Vítězné menu – Barbora Kolárová

To nejlepší nakonec, říká se. Tento týden to platilo dokonale, vítězkou se totiž stala až páteční hostitelka Barbora. S čím zabodovala?

Carpaccio z červené řepy
Slepičí vývar s máslovými noky
Vepřová panenka se smetanovými bramborami a domácí cibulovou zavařeninou
Cheesecake s borůvkovou omáčkou

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *