Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Pondělí 25.05.2015 in 1 Výherce, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2015, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 18.5. – 22.5. 2015

Kateřina Vltavská

Máme tady další květnový týden a s ním nové Prostřeno. Tentokrát z Moravskoslezského kraje. Úvodní hostitelkou týdne je Kateřina, která vystudovala zahradnickou školu, pracovala ale jako prodavačka, servírka nebo malířka vánočních ozdob. V současné době je obchodní zástupkyní potravinářské firmy a práci musí věnovat hodně svého času. Je dlouho vdaná a s manželem má dva sportovně nadané syny. Soutěžící z Opavy se do Prostřena přihlásila sama, chtěla si vyzkoušet, jaké to je před kamerou. Šla si za vítězstvím a nakonec ho i dosáhla. Odměnou jí bude party a dovolená.

Gabriela Hoffová

Druhou hostitelkou týdne je jednačtyřicetiletá Gabriela ze Štítiny. Před pěti lety ji postihla tragédie a přišla o manžely. Společně měli dceru, která si v 19 letech osvojila syna a udělala z Gabriely babičku. Deset let pracovala v mrazírnách, pak se ale kamarádkou nechala přemluvit ke studiu a získala inženýrský titul. V současné době tak pracuje jako interní doktorand na Vysoké škole báňské v Ostravě. Do Prostřena jí přihlásila dcera a Gábina se nebránila. Kdyby vyhrála, peníze by dala vnukovi. Tento sen si ale bohužel nesplnila.

Lenka Figalová

V polovině týdne se v Prostřenu představí Lenka Figalová. Osmadvacetiletá soutěžící z Klimkovic bydlí v dvougeneračním domku, do kterého si také pozvala své hosty. Lenka je rozvedená, ale má přítele, který jí do Prostřena přihlásil. Důvod? Prý hodně dobře vaří. Na vysoké škole vystudovala francouzštinu, pak se dala na pedagogiku pro mateřské školy a v jedné školce teď pracuje jako učitelka. Do Prostřena se těšila na nové zkušenosti a případná výhra by jí udělala velikou radost. Ovšem nedosáhla na ni.

Zuzana Suchánková

Předposlední soutěžící nás pozve do centra Hlučína. Právě zde, v krásném rekonstruovaném domě, žije paní Zuzana. Vystudovaná inženýrka oboru účetnictví a daně, která pracovala v bance, je nyní na mateřské dovolené. Společně s manželem vychovávají téměř dvouletou dceru Julinku. Zuzka je rodinný typ, ale také je společenské a ráda vaří. I proto se přihlásila do prostřena. Chtěla poznat nové lidi, vyzkoušet nové recepty a taky si zasoutěžit. Kdyby vyhrála, investovala by do bytu a na cestování. Jeden bod jí ale chyběl.

Lucia Lišková

Poslední hostitelka týdne je z v Vratimova. Osmadvacetiletá Lucia se ale narodila na Slovensku a v zemi našich východních sousedů tři roky žila. Mohlo by se zdát, že má ke gastronomii hodně blízko, vystudovala totiž obod kuchař-číšník. Nikdy ale profesionálně nevařila. Až teď v Prostřenu, do kterého jí přihlásila maminka. Její dcera je prý výtečná kuchařka. Lucia se s manželem stará o dvě holčičky a říká, že rodina je pro ni vším. Žijí ve velkém, ale starém domě, který prochází rekonstrukcí. Peníze by dala na novou kuchyňskou linku, leč na výhru nedosáhla.

Vítězné menu – Kateřina Vltavská

Od úterka už se vlastně soutěžilo zbytečně. Nejlepší menu totiž připravila pondělní hostitelka Kateřina, která pro ostatní hosty uvařila:

Toustové rolády tří barev
Krémová česnečka
Vepřové copánky z panenské svíčkové, jemný sos, pečené brambory s bylinkami přizdobené fazolovými lusky
Obrácený dezert

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *