Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Čtvrtek 06.06.2013 in Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2012, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 17.9. – 21.9. 2012

Týden se s týdnem sešel a všichni fanoušci domácího vaření byli opět napjatí, kdo že to bude nejlépe vařit a získá vítězný šek na 40 tisíc korun. Prostřeno mezi 17. a 21. 9. nabídlo další zajímavou podívanou.

Pavlína Šimerová – V

Pondělního vaření se ujala hostitelka Pavlína, která své hosty přivítala na vlastním statku v Malhoticích, kde žije spokojený život se svým manželem. Chová zde mnoho zvířat a jde vidět, že pro zvířata udělá cokoliv, aby nestrádaly. Do pořadu Prostřeno se přihlásila, aby zkusila, jestli jídlo, které vaří pro rodinu, zachutná i cizím lidem. Její menu bylo masité a skládalo se převážně z domácích potravin, což hosté velmi ocenili, i proto se Pavlína dostala na první místo a nikdo další už ji neohrozil.

David Melnar

Dalším hostitelem byl mladý muž David, který žije se svou přítelkyní v menším bytě v Teplicích nad Bečvou. Pracuje jako dělník a do pořadu se přihlásil, protože rád vaří a hlavně si chtěl vyzkoušet vaření před televizní kamerou. V případě, že by se jeho menu stalo vítězným, vzal by svou přítelkyni na dovolenou. Jeho sestavená jídla, byla jednoduchá a bohužel hosty natolik nezaujala.

Zdeněk Mička

Soutěžící Zdeněk asi netušil, co svým soutěžením v pořadu Prostřeno udělá sobě za ostudu. Zdeněk pracuje jako zámečník, žije se svou manželkou a mají dvě malé děti. Zároveň také má své malé hospodářství a v tom tkví problém jeho ostudy. Pozval si své hosty a při takzvaném „šmejdění“ je nechal obejít jeho statek, kde zvířata žila v hrozném prostředí, bez jídla a bez veškeré hygieny. To nepřenesla přes srdce Pavla a rázně mu vše u stolu řekla. Zdeněk však do svého menu zařadil domácí krůtí vývar a domácího králíka, což hosté odmítli pozřít a společně pak jeli do pizzerie. Zdeněk si za své menu vysloužil jen velmi malý počet bodů.

Brigita Ročnáková

Další soutěžící byla extravagantní hostitelka Brigita, která je rozvedená a žije se svými dětmi. Její práce je velmi kreativní a tvůrčí, protože se věnuje módnímu návrhářství a její klientela se k ní vždy ráda vrací. Své menu zasadila do moderní gastronomie, ale i přesto si hosté našli nějaké ty chyby. Možná už se jednalo i o taktiku. Nejvíce ostatní soutěžící ohromila zábavou, což byla rychlá jízda na čtyřkolkách. Bohužel ale ani to a dobré jídlo jí nestačilo k tomu, aby se dostala na přední příčku v bodování.

Věra Filipenská

Poslední hostitelkou tohoto týdne byla paní Věra, do které soutěžící vkládali velké naděje na vítězství. Věra pracuje jako prodavačka a příležitostná pánská krejčová. Žije si poklidný život se svým manželem a dětmi v bytečku 3+1, který předělali na 4+1. Svým kuchařským umem však hosty nepotěšila. Její menu bylo velmi jednoduché, což jí hosté vyčítali. Ostatní o ní věděli, že je výborná cukrářka, ale i dezert zklamal. Makovec, který páteční soutěžící zvolila, byl totiž s kupovanou citrónovou polevou, proto ani toto menu nedosáhlo na to vítězné.

Vítězní menu

Po napínavém týdnu se nakonec ukázalo, že o vítězce bylo v podstatě rozhodnuto už v pondělí. Nejlepší menu vyvařila svým hostům Pavlína Šimerová, podívejte se, čím je zaujala.

Špekáček na černém pivě
Silný slepičí vývar
Plněné brambory s třemi druhy masa
Pečená hruška s kávou

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *