Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Neděle 21.06.2015 in 2 Výherci, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2015, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 15.6. – 19.6. 2015

Prostřeno 15.6. – 19.6. 2015

Petr Binder

Podivín. To slovo jasně a stručně vystihuje pondělního hostitele Petra z Prahy Libně. Úvodní soutěžící je zkrátka svůj, což několikrát v průběhu týdne předvede. Petr pracuje jako OSVČ v reklamě a obchodě, také cestuje a píše knížky. Je vysokoškolsky vzdělaný a v podkrovním bytě má klub a divadlo pro děti. Ačkoliv má manželku a čtyři děti, do Prostřena se přihlásil sám. A i když některým ještě teď leží v žaludku, dobře udělal, s 31 body se podělil o výhru.

Michal Pecháček

Vyučil se jako truhlář, ještě nedávno byl prodavačem, ale teď je bez práce. Úterní hostitel Michal neprožívá zrovna šťastné období. I proto se přihlásil do Prostřena a věřil, že si vyvaří výhru. Jenže dvaadvacetiletý soutěžící zariskoval a to se mu příliš nevyplatilo. I když přemýšlel, že by přihlásil svou babičku, šel do soutěže sám a vyzkoušel řecké menu. To však nikdy předtím nevařil a to se na bodech (16) projevilo.

Attila Baláž

Polovina týdne patří Atillovi. Už jeho jméno napovídá, že není z Česka. Má maďarské kořeny, pochází ze Slovenska, hosty si ale pozve do Mladé Boleslavi. Čtyřiatřicetiletý projektový manažer, který má spokojený vztah a tříletou dceru, se do Prostřena přihlásil s netypickým důvodem – myslí si totiž, že cukr v potravinách představuje velké nebezpečí a chtěl na to upozornit. Ve svém menu proto nikam cukr nedal. I proto by část výhry věnoval na propagaci chytrých potravin. Něco plánoval přispět na charitu a zbytek rodině. K výhře mu ale chyběl jeden bod.

Lucie Borovičková

Tento týden se v Prostřenu sešla vskutku zajímavá společnost. Čtyři muži a jediná žena – čtvrteční hostitelka Lucie. Pětadvacetiletá hostitelka má s manželem dvě děti, přičemž jedno se narodil os genetickou vadou a ona mu musí věnovat speciální péči. Lucka je vyučená aranžérka, která pracovala jako dělnice. Teď je ale na mateřské dovolené. Při sledování pořadu dlouho přemýšlela, že se do něj přihlásí, až to za ni učinil její manžel, podle kterého Lucie dobře vaří. Měl pravdu, k výhře, za kterou by jela na dovolenou, se ale těsně nedostala.

Jiří Kotas

Páteční hostitel Jiří se vyučil jako kuchař. V současné době podniká a vlastní tři restaurace, takže se může zdát, že je z celé sestavy nejzkušenější. Také se snaží vyhýbat konfliktům, což ale tento týden nejde tak snadno. Šestatřicetiletý soutěžící z Poděbrad je rozvedený, má dvě děti a za chvíli se přestěhuje do vysněného domečku. Chtěl získat novou zkušenost, a tak se přihlásil do Prostřena. Vyplatilo se, jeho menu bylo jedno ze dvou vítězných.

Vítězné menu – Petr Binder a Jiří Kotas

Tento týden slavili dva hostitelé a oba dva muži – první a poslední soutěžící. Tady jsou jejich chody:

Petr Binder

Alsaský cibulový koláč

Silný hovězí vývar se zeleninou a játrovými knedlíčky

Medailonky z vepřové panenky s cibulovou omáčkou a mačkanými bramborami

Ananasové špízy v čokoládě se sorbetem

Jiří Kotas

Tatarák z telecí svíčkové na opečené topince s červenou cibulkou a rukolovým salátem

Hráškový krém s opečenou bylinkovou žemlí

Marinovaná hovězí roštěnka v hořčicovo-cibulové salse, šťouchané brambory s pažitkou a máslem

Křehká palačinka s krémem mascarpone a jahodovým pyré

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *