Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Pátek 07.06.2013 in Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2012, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 12.11. – 16.11. 2012

Ani v období 12. – 16. listopadu nemohl chybět další týden Prostřena. Týden plný receptů, vaření, ale také napětí.

Tereza Macánová

Prvního vaření tohoto týdne se odvážně ujala nejmladší hostitelka Tereza. Ta studuje prvním rokem pedagogickou fakultu v Plzni. Ostatní soutěžící nebyli přímo u hostitelky doma, ale na chalupě, kde se vždycky v létě sejde celá jejich rodina. Do pořadu se Tereza přihlásila sama, aby si něco dokázala a také z toho důvodu, že ji vyhecovali kamarádi, kterým ráda vaří a peče. V případě výhry by si hostitelka nechala potetovat celou ruku kočičími vzory a vzala by sestru na nákupy. Její čtyřchodové menu nebylo špatné, ale hostům tolik nechutnalo, čemuž možná přidala skoro nulová konverzace. Proto si Tereza vysněnou výhru nevyvařila

Marcela Vydrová – V

Dalším, kdo chtěl ukázat svoje kuchařské umění, byla rázná Marcela, která pracuje jako vedoucí prodejny jednoho supermarketu. Hostitelka je ve velmi zajímavé situaci, protože je zrovna těhotná a její dcera také, proto tedy bude maminkou a babičkou zároveň. Do Prostřena ji přihlásila kamarádka, která se jí prý chtěla pomstít. Své hosty si pozvala do svého útulného a barveného bytu. Tam ostatním nachystala chutné menu o čtyř chodech, které jí vyvařilo hlavní výhru. Za penízky si koupí nové vybavení do bytu.

Kateřina Poláková

Tak a je tu přesně půlka týdne a s ní i hostitelka Kateřina, která je nyní na mateřské dovolené, před kterou pracovala jako fyzioterapeutka. Své hosty si pozvala do krásného domku, který si s manželem vlastnoručně postavili. Do pořadu se přihlásila sama a to ze zvědavosti, jestli jídlo bude chutnat i ostatním, než jen její rodině. Kateřina se pustila do velmi odvážného menu. Jako předkrm podávala žabí stehýnka, na což Marcela ztropila hroznou scénu a odešla od stolu. I díky tomu a možné taktiky z Marceliny strany si Kateřina neodnesla dostatek bodů, které by jí stačily na vítězství.

Martin Meinelt

Pomalinku a jistě se už blíží konec týdne a s ním předposlední sympatický hostitel Martin. Ten studoval vysokou školu, ale na rok ji přerušil a nyní pracuje v informačním centru. Martin žije s ostatními studenty ve studentském domě, kam si pozval ostatní soutěžící. Snažil se hostům nachystat chutné menu o čtyřech chodech, ale prostředí a nepořádek okolo tomu vůbec nepomohly. I proto si hostitel vyvařil nejmenší počet bodů z celého týdne.

Brigita Melicherová

Na konci týdne se vaření ujala sympatická Slovenka, paní Brigita. Ta do Česka přijela za práci a žije tu už sedm let. Pracuje jako dělnice. Společně s manželem bydlí na hezkém statku, kde má plno zvířátek včetně býka. Do Prostřena se přihlásila sama a to proto, že se ji nelíbí, jak pořád něco někomu nechutná. Je zvědavá, jak se bude chovat ona sama. Pro své hosty si nachystala tříchodové menu, které nebylo ničím zvláštní. Spoluhráči od ní očekávali daleko více, než jim hostitelka nakonec předvedla.

Vítězné menu

I když toho na konci týdne asi všichni čtyři soutěžící litovali, nejvíce bodů udělili Marceli, která se tak může těšit na nové vybavení do bytu, které za výhru plánovala koupit.

Zeleninový salát s kuřecím masem a bagetkou
Krémová s hráškem a sýrovými krutony
Telecí medailonky se zabečenými brambory
Muffiny s borůvkovou omáčkou

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *