Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Čtvrtek 06.06.2013 in Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2012, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Prostřeno 10.9. – 14.9. 2012

V týdnu od 10. do 14. 9. se primácké Prostřeno podívalo za novými soutěžícími do Pardubického kraje, kde své kulinářské umění předvedla pětice mladých amatérských kuchařů.

Pavel Švestka

Mladík, který studuje teprve druhý ročník na učilišti, v sobě posbíral všechnu odvahu a neváhal se přihlásit do pořadu Prostřeno. Chtěl všem dokázat, že obor kuchař/číšník nestuduje pro nic za nic a že i mladý muž dokáže uvařit stejně dobře, jako zdatná kuchařka. Říká o sobě, že je flegmatický cholerik, ostatním soutěžícím se předvedl spíše jako taktik a rýpalek. Jeho menu se týkalo moderní gastronomie, avšak také experimentoval. A to tím, že všechno vařil úplně poprvé a nakonec se umístil na druhém místě.

Monika Novotná

Tak téhle soutěžící se prostřeno zrovna dvakrát nevyvedlo. Okolí, sobě i svému manželovi chtěla dokázat, že na to má. Stal se ovšem úplný opak. Vyučená cukrářka, pozdější pracovnice supermarketu a současná žena na mateřské, která s rodinou žije v malém bytě 1+1, neudržela nervy a ani kritiku ostatních soutěžících, se kterými si opravdu nesedla a které ani svými jídly nepotěšila. Dresink z kečupu a majonézy, mražené hranolky a nakonec i vyhození hosta na chodbu, to vše zapříčinilo velmi nízký počet bodů a poslední místo v soutěži.

Šárka Forejtová

Ve středu mohla předvést své kulinářské umění sympatická Šárka. V současné době studuje anglický jazyk. Žije společně se svými rodiči a už čtyři roky má přítele. Do pořadu se hostitelka přihlásila sama, protože je to podle ní dobrá příležitost, jak získat větší finanční obnos. Kdyby se jí podařilo vyhrát, tak by peníze investovala do cestování, bohužel její menu se nestalo tím vítězným.

Jana Vítková

Předposlední den se dostala na řadu usměvavá Jana, která donedávna pracovala jako servírka, ale nyní je nezaměstnaná. Hostitelka bydlí společně se svým přítelem ve starším, ale pěkném domečku. Do pořadu se přihlásila sama ze zvědavosti. Své menu připravila velmi chutně a tak jí také přineslo vytouženou výhru. Za tu si pořídí nová střešní okna.

Kristýna Pittnerová

Poslední hostitelkou tohoto týdne byla sympatická Kristýna. Ta je vyučená servírka, ale v současné době je nezaměstnaná. Žije společně s přítelem v novém domečku a brzy plánují svatbu a rodinu. Do pořadu se Kristýna přihlásila sama, protože si chtěla vyzkoušet, zda zvládne pohostit cizí lidi. V případě výhry by vzala přítele na dovolenou a za zbytek by si pořídila doplňky do bytu. Její menu na vítěznou příčku nedosáhlo.

Vítězné menu
Pečená plněná rajčátka
Kuřecí vývar se zeleninou
Losos se špenátem
Flambované ovoce se zmrzlinou

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *