Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Neděle 07.12.2014 in 2 Výherci, Pořady o vaření, Prostřeno, Prostřeno 2014, Prostřeno speciály, Prostřeno tento týden, Receptové pořady, Televize Prima | 0 comments

Mikulášské Prostřeno 1.12. – 5.12. 2014

Kateřina a Simonka

První prosincový týden přinesl v Prostřenu zajímavou změnu. Každý den totiž nevařil jeden hostitel či hostitelka, ale hned dva. Jelikož se totiž jedná o mikulášský týden, pomáhali rodičům i jejich děti. A první dvojicí týdne bylo duo Kateřina a Simonka. Ta je sice teprve osm let, před kamerami se ale rozhodně nestyděla. Simona chodí do třetí třídy a má jednoho bratra. A jelikož kadeřnice Kateřina, která má svůj salon, se svou dcerou vaří ráda, nebyl pochyb o tom, koho si do Protřena vezme. Společně získaly 33 bodů, což stačilo na dělené vítězství.

Jana a Lukáš

Další dvojici tohoto týdne vytvořila Jana se synem Lukášem. Ten byl nejmladším soutěžícím týdne. V kuchyni se však objeví i jeho jedenáctiletý bratr Michal. Doma mají dva dětské pokoje, jeden na hraní a druhý na spaní. Lukášek má rád hudbu, hry na počítači, ale také vaření. Jana se s rodinkou přihlásila do Prostřena, protože má ráda zábavu a poznávání nových lidí. Za případnou výhru by jeli na dovolenou. Ta se ale nekoná.

Milena a Vítek

V polovině týdne se k plotně postavila nejstarší soutěžící týdne. Paní Milena – babička Vítka. Pětašedesátiletá Milena je v důchodu, dříve ale pracovala coby stojní inženýrka. Vítek s rodiči bydlí naproti babičky, takže to k sobě mají hodně blízko a mají tak dost času na společné vaření. Byl to ale Vítek, kdo inicioval přihlášení do Prostřena. Babička mu „jen“ pomáhá. Má rád společenské hry, knížky a kamarády. Společně se snažili, na výhru to ale nedotáhli.

Bára a Leontýnka

Je tady čtvrtek a s tím přichází na řadu kuchařky Bára a její devítiletá dcera Leonntýnka. Ta by jednou chtěla mít farmu se zvířátky, její bratr má v pokoji dokonce piraňu. Zároveň ale skoro každý den vaří s mámou, ráda jí pomáhá v kuchyni a tato práce ji velmi baví. Bára vystudovala v Praze konzervatoř, 15 let hrála v divadle Luďka Soboty a taky má kurz jako make-up vizážistka. V budoucnu by ráda sama podnikala. A Prostřeno jí k tomu mohlo pomoct. Stala se jednou z vítězek týdne.

Karolina a Kristýnka

Posledními hostitelkami speciálního týdne v Prostřeno byla jednatřicetiletá Karolina a její devítiletá dcera Kristýna. Obě mají vaření rády, Kristýna pomáhá mamince v kuchyni a sama navštěvuje kurz vaření. Karolina je diplomovanou sestrou pro intenzivní péči. V současné době pracuje jako sestra v soukromé gynekologické ambulanci. Karolina je veselá, plná energie, a přesně takový byl i poslední večer, ve kterém se zrodily třetí šampionky tohoto týdne.

Vítězné menu

Speciální týden byl plný zajímavých receptů. I když se sešla velmi dobrá parta, někdo vyhrát musel. Štěstí se nakonec usmálo na Báru s Leontýnkou a Karolinu s Kristýnkou.

Bára a Leontýnka

Bramboračka
Špízy, domácí hranolky, dip
Barevné muffiny

Karolina a Kristýnka

Rajská polévka
Bombáč, hranolky s domácí majonézou
Kikinčin mini štrůdl s překvapením

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *