Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Pátek 06.05.2016 in Ohnivé kuře, Televize Prima | 0 comments

Kde se točilo? Ohnivé Kuře se natáčelo v Benátkách nad Jizerou.

Kde se točilo? Ohnivé Kuře se natáčelo v Benátkách nad Jizerou.

Burák s Mikem opouští brány vězení a míří vstříc svému snu. Plánují, že si otevřou hostinec, který Burák zdědil. Nadšení ale rychle střídá šok a kluci vědí, že je v Janových Lázních čeká tvrdá dřina.

Exteriéry: Janovy lázně či Benátky nad Jizerou?

Jánky či Janovy Lázně. Víte, kde je hledat na mapě? Nepochodili byste – tento název totiž vznikl jen pro účely seriálu. Hlavní natáčecí místa jsou dva. Ohnivé kuře se natáčelo kromě holešovických ateliérů, které nabídly interiéry, ještě v Benátkách nad Jizerou, kde se točilo převážně na Husově náměstí.

Tyto exteriéry dříve “hostily” i další známé televizní seriály – Svatby v Benátkách, Rodinná pouta, Prima sezonu nebo Ordinaci v růžové zahradě. „Pokud vím, tak například Svatby v Benátkách vedly ke zvýšení povědomí o našem městě,“ přiznal pro Mladoboleslavský deník Marek Fajfr (Strana zelených).

Důvodů, proč je město otevřeno televiznímu natáčení, je několik. Tak předně, za každý natáčecí díl Ohnivého kuřete inkasuje deset tisíc korun. A také se jedná o dobrou propagaci. „Naše náměstí je sice krásné, ale bohužel, je tak trochu mrtvé. Obchody tam příliš neprosperují, finanční úřad byl zrušený, a tak většinu času náměstí zeje prázdnotou,“ řekl městský zastupitel Jan Dibitanzl (Starostové a nezávislí).

Natáčení seriálu Ohnivé kuře by mělo probíhat do léta. Přestože jsou místa natáčení a lokace, na kterých se seriál odehrává, značeny dopravními značkami, místní si na přítomnost herců, televizních štábů či kameramanů často stěžují. Nelíbí se jim, že filmová místa omezují jejich život ve městě a způsobují problémy s parkováním. „Samozřejmě, za každou věc se musí něco obětovat a je logické, že jestli se na náměstí natáčí seriál, přináší to určitá omezení. Myslím, že zas tak hrozné to ale nebylo,“ dodal v rozhovoru pro Boleslavský deník Dibitanzl.

Exteriéry: Bagety se prodávali na nádraží v Žatci

Děj se sice převážně točí kolem míst v Janových lázní, ale občas je jedno město pro kluky málo. A když se vydají jinam, tak se s nimi může pohnout i část filmového štábu. Kupříkladu v sedmé i osmé epizodě se Burák s Mikem vydají prodávat své lázeňské bagety. Tyhle scény se, podle informací z webu Poraďte.cz, filmovaly na Žateckém západním nádraží.

Interiéry: Pražské ateliéry v Holešovicích

A kde se natáčelo dál? Vnitřní prostory hotelu, hostince, cukrárny či večerky byly vytvořeny v ateliérech v pražských Holešovicích. Podle informací serveru MediaGuru.cz se do filmování zapojila i velkoobchodní společnost Makro, která (v rámci product placementu) nabídla produkty do prodejny v Janových lázní. I díky ní naši hrdinové – Mike s Burákem – dvakrát týdně rozjíždějí kulinářskou show a v těchto místech se odehrávají příběhy, které sledují diváci na televizích obrazovkách.

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *