Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Středa 05.08.2009 in Stahovák, Televize Nova, Zábavné pořady | 0 comments

Jirka Mádl ze Stahováku

Náhoda ho přivedla k velké slávě. Ještě do svých sedmnácti let hrával Jirka Mádl v Českých Budějovicích, kde se narodil a prožil celé dětství, lední hokej. Kdo ví, třeba mohli mít Jihočeši ve svých řadách třiadvacetiletou hokejovou hvězdu, ale to by si Mádl nesměl zlomit ruku. Právě kvůli tomuto zranění před šesti lety sekl se sportem a začal se naplno věnovat filmu. A nutno říct, že udělal dobře.

Absolvent Biskupského gymnázia J. N. Neumanna v Českých Budějovicích se v roce 2007 pokoušel dostat na FAMU, ale marně. Proto studuje na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze, kde se věnuje oboru Sociální a masová komunikace. Směrem, kterým se ale i přes neúspěch na FAMU vydává, je film. Už jako malý hrával v mládežnických divadlech, kde dokonce s vlastní napsanou hrou vyhrál v soutěži.

Ač by to někdo do Jirky Mádla neřekl, skládá divadelní hry, píše scénáře a písničky. Všichni ho ale dobře známe jako herce. Když si v roce 2003 zlomil ruku, zkusil konkurz na Snowboarďáky a uspěl. Coby Jáchym to byla jeho první velká role po boku Vojty Kotka. Mádl ve Snowboarďácích zaujal natolik, že si na nedostatek nabídek nemohl stěžovat.

Jako první televizní roli vůbec si Jirka Mádl vyzkoušel v seriálu Redakce. Po veleúspěšné zimní komedii Snowboarďáci přišel letní hit z vody v podobě Rafťáků. I tak si zahrál po boku Kotka jeho pubertálního kamaráda Filipa. A tri do třetice – tentokrát se coby Márty Mašek představil už v ne tak populárním filmu Ro(c)k podvraťáků. Mimo jiné si zahrál také ve snímku Jak se krotí krokodýli. Jirka také velmi zaujal v komedii Gympl. V úplně jiné roli – mnich Cyril – jsme jej mohli vidět v Báthory. Zatím poslední Jirkův snímek byla rodinná komedie Taková normální rodinka. Žádný nový film sice Jirka Mádl nemá, zato diváky láká každou sobotu ráno na pořad Stahovák, kde opět s Vojtou Kotkem ukazují divákům nejrůznější zábavná videa.

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *