Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sobota 29.10.2011 in Babicovy dobroty, Nezařazené, Pořady o vaření, Receptové pořady, Televize Nova | 0 comments

Jiří Babica

Že práce v kuchyni je jen ryze dámská záležitost? Možná kdysi! Dnes ale toto tvrzení neplatí. U kuchyňské linky se muži točí s ženami, za plotnou své dokonalé recepty připravují všichni, koho vaření baví a kdo mu rozumí.

A ještě více času, než „normální lidé“, stráví v kuchyni Jiří Babica. Uznávaný český kuchař, sympatický Babica, je také průvodcem ve svém pořadu Babicovy dobroty, kde týden co týden s vybranými hosty připravuje jednu pochoutku za druhou.

Jiří Babica přišel na svět v roce 1961, ve znamení býka se narodil v Praze. Kuchařem se vyučil v pražských hotelích Palace a Ambassador, po vojně vařil Babica devět let v hotelu Alcron v Praze. Roku 1989 odešel do Německa, kde se oženil a coby kuchař sbíral další cenné zkušenosti v Kolíně nad Rýnem.

Babica vařil snad všude. Kromě kuchyně má vášeň také v cestování, objel kus světa a na vlastní kůži okusil spousty kuchyní. Jen na Antarktidě nevařil. Když vyhrál konkurzu na šéfkuchaře v prestižní restauraci Petersberger Hof, věděl, že svou práci dělá dobře. A tak později začal učit také lidi. Ve svém vaření nehledá žádnou vědu, nepoužívá žádné zvláštní ingredience, prostě jen vaří s láskou. A to i v pořadu Babicovy dobroty.

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *