Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Neděle 09.12.2018 in Ano, šéfe!, Díly, Nezařazené, Pořady o vaření, Televize Prima | 0 comments

Ano, šéfe! V poslední 12. díl – Zámecká restaurace Choltice

Oblíbený pořad Ano, šéfe končí. A jeho poslední epizoda se odehrála na barokním zámku Choltice nedaleko Pardubic? Byl to také díl slavnostní? Příliš ne.

Mladý majitel Josef Raba, kterému přezdívají Krab, dělá, co může. Ale je zoufalý, restaurace mu nevynáší. Každý měsíc je v mínusu. Navíc nemá skoro žádný čas na manželku a dvě děti. Ale místo toho, aby to změnil, tráví v restauraci stále více a více času. „Mám milující ženu, krásnou rodinu, svoji restauraci, ale nic není tak dokonalé, jak to vypadá,“ přiznává smutně. Kdyby za ním rodina na jaře na zámek nejezdila, během tohoto období se skoro ani nevidí. Pan Raba kromě toho rozváží obědy. Jak ale přiznal, jeho dluh se blíží k hranici milionu.

Ani okolí není bůhvíjaké. Choltice jsou zanedbané, i když je zde krásné okolí, zámek nepůsobí pěkně. A stejně tak Zámecká restaurace. Jak zvenku, tak uvnitř. Pan Raba se ale chce ponaučit, chce jít kupředu. Vaření ho totiž baví už odmala. První se ale předvede mladý kuchař Tomáš. I když, předvede, to je asi silné slovo. Číšník šéfovi nabídne jídlo, které mu pak vůbec nechutná. Stejně tak pasta, u které nechápe, proč ji vaří na zámku. A bramborák? Ten by byl prý lepší koupený.

Šéf se bojí. Nejen o restauraci, ale také o majitelovu rodinu. A tak si zajde do zdejší barokní kaple. „Kdybych byl věřící, tak bych se za tu kuchyni začal modlit, ale jelikož nejsem, tak jim musím pomoct sám,“ prohlásí a vydá se do práce. Prvně přijde řeč na rozvoz jídel. Když už ho chtějí provozovat, musí zdražit. „Bojí se zdražit, aby se dostal do plusu. To je klasická paranoia, přijít o to, co mě zabíjí,“ hodnotí šéf. Jak se později ukázalo, pan Raba ale nakonec zdražil.

Zámecká restaurace zažije abiturientský sraz, na který šéf dohlíží. A personál pak má za úkol sepsat poznámky, ale taky pořádně vše uklidit. Restaurace se postupně mění, změn dostal jídelníček i interiér, stejně tak kuchyň. Šéf naučí mladého Tomáše několik snadných, rychlých, ale skvělých jídel.

Majitel se pak rozhodne restauraci na dva dny zavřít a zdá se, že vše je na nejlepší cestě. Nakonec ale nebylo. Když se šéf do restaurace vrátil, tak nejen, že zjistil, že majitel zde tráví ještě více času než předtím, ale jídla, která mu předvede, ho vůbec nepotěší. A tak nadějný díl skončil neslavně, jakoby se nakonec ani nic nezměnilo.

Ještě předtím dorazili na zámek kuchaři z předchozích dílů, kteří si nejen popovídali, ale také zavařil. V Cholticích sice šéf nakonec hvězdičky udělil, dokonce tři, ale Jirkovi, který se ve svém díle potýkal s osobními problémy. Ale dostal se z nich. To Zámecká restaurace se asi nepoučila a poslední díl tak skončil bez hvězdičky.

Hláška epizody:

„Bitva proti blafům nesmí skončit, ale já mám žaludek jenom jeden.“

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *