Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Neděle 09.12.2018 in Ano, šéfe!, Díly, Nezařazené, Pořady o vaření, Televize Prima | 0 comments

Ano, šéfe! V 7. díl – Wirtshaus in der Pupplinger

Bavorské kraťasy, dvakrát denně se vykoupat v řece, k tomu vlastní restaurace. Tak nějak si žije Roman Schmoll, který má čtyři děti a to páté čeká s mladou Němkou. Šéf tentokrát nezavítal do žádné z českých hospod, ale vydal se do Německa, do Bavorska, do restaurace U Dobráčka.

Co tam šéf našel? Majitele, kterému kdysi podnik vynášel, teď k němu ale moc lidí nechodí. Sám pan Roman přiznal, že když od něj před rokem a půl odešla žena, nějak ztratil motivaci a vše šlo tak nějak do háje, prostě rezignoval. I proto se rozhodl vyhledat pomoc v České republice. A Zdeněk Pohrleich neváhal.

Pan Roman má rád život, podnikání ale bere zatím spíše jako zábavu než to, co by jeho a jeho budoucí rodinu mělo živit. A podle šéfa není krach daleko. To si ale Roman nechce připustit. Do jeho restaurace chodí česká klientela z okolí nebo místní Němci, převážně na slevové kupony na pangase. A někteří si myslí, že i na lososa. Jenže to se šeredně mílí, majitel totiž postižené návštěvníky restaurace už pěkných pár let šidí a místo lososa jim dává právě pangase. Když se to šéf dozví, má chuť s natáčením praštit. Nakonec mu ale ještě dal šanci.

A co teprve, když v Bavorsku podávají pizzu s olomouckými tvarůžky? Tady už není něco v pořádku. Navíc je květen a v restauraci vaří mraženou zeleninu. Problém je i v tom, že se Romanovi ani dalším kuchařům ze sebe zkrátka nechce dostat více. Ale potenciál v nich je.

Když společně navštíví sousední restauraci, vidí, že i tady to jde. Šéf tak na sebe navlékne bavorský kroj a ukáže v kuchyni, co se dá lehce, ale krásně připravit. Něco se musí udělat i s cenami, které jsou zde jako v Česku. Vzhledem k finančním podmínkám v Německu je ale jasné, že toto majiteli nemůže vynášet.

Šéf tak ukáže cestu lehké moderní gastronomie, naučí kuchaře plnění smrži, májovou houbu, chřest, krevety a v restauraci rázem vidí, že to jde i jinak. Pesimismus najednou vystřídá nadšení, a když se šéf na místo činu vrátil, viděl velkou proměnu, jak gastronomie, tak nálady. Neváhal a udělil restauraci dvě hvězdičky.

A taky splnil, co slíbil. Restaurace se zvedla, a tak, jak řekl, skočil do řeky v kroji společně s Romanem. Bavorský příběh, který ze začátku vypadal tragicky, nakonec napsal šťastný konec.

Hláška epizody

„Jestli tu hospodu uděláte lepší, tak si nechám tyhlety hadry a skočím s tebou do tý řeky.“

Post a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *